Můj článek na portálu AZ rodina – 10 KROKŮ K RADOSTNÉMU A VĚDOMÉMU PORODU

10 KROKŮ K RADOSTNÉMU A VĚDOMÉMU PORODU

Autor: Anna Kohutová

Porod je velmi důležitým mezníkem v životě každé ženy. Těhotenství je dlouhá transformační cesta na jejíž konci se rodí dítě, matka, celá rodina. Kéž by matky zažily radost z porodu a každé dítě bylo vítáno na tento svět láskyplně, s úctou a respektem.

13334419_1057288214336687_1375862100_o_normal

Zdravé těhotenství je vnitřní práce sama se sebou a svým dítětem. Pokuste se zbourat mýty, kterými jsou těhotenství a porod opředeny a nalezněte v sobě vrozenou schopnost porodit své dítě radostně a vědomě.

  1. Jezte zdravě, dostatečně pijte, věnujte se zdravému pohybu, využijte léčivých vlastností bylin, které vám předají sílu Matky Země.
  2. Vyberte si pečlivě svého průvodce těhotenstvím a porodem, který vás podpoří a dodá vám víru v to, že dokážete porodit vědomě a bez zásahů.
  3. Žijte život beze stresu, věnujte se samy sobě, choďte na procházky do přírody, mějte dostatek spánku a pohybu. Skvělou pohybovou aktivitou k přípravě k porodu je plavání, gravidjóga a nácvik relaxačních technik.
  4. Hledejte v sobě vnitřní sílu a víru v moudrost svého těla a dítěte, ponechte si zodpovědnost samy za sebe a své dítě. Zbourejte mýty, kterými jsou těhotenství a porod opředeny. Jeden z největších mýtů je, že žena nedokáže bez zásahů a cizí pomoci přivést na svět své dítě.
  5. Vytvořte si už nyní láskyplné pouto a důvěru se svým dítětem pomocí prenatální komunikace. Vaše dítě je velmi moudrá a čistá bytost, která ví jak a kdy se narodit.
  6. Připravte se emočně k porodu. Odemkněte své uzavřené strachy, obavy či konflikty. Dítě, které v sobě nosíte ovlivňuje vaše vnímání a způsob vašeho myšlení. Strach je největší nepřítel porodu. Strach ženu sváže a činí porod bolestivějším. Strach vám nedovolí porodit radostně.
  7. Připravte se rozumově k porodu, neponechávejte nic náhodě a informujte se o svých skutečných možnostech, jaké v těhotenství a u porodu máte. Pokud nevíte, jaké možnosti máte, pak nemáte žádné.
  8. Přemýšlejte nad podporou u svého porodu, která vám dodá klid a pocit bezpečí.
  9. Vyberte si místo svého porodu. U porodu by měly být zajištěny ženě důležité podmínky, aby se žena u porodu cítila bezpečně. Péče o rodící ženy by měla být laskavá, empatická, přátelská a důvěryhodná.
  10. Připravte se na chvíli zrození. Poslední týdny se žena připravuje instinktivně k porodu a dítě na opuštění dělohy a odpojení se od placenty. U ženy se dostaví hnízdící instinkt, děloha se pomocí poslíčků připravuje k porodu a dítě se chystá na průchod matčinou pánví. Vše je předem naprogramováno a řízeno přírodními zákonitostmi. Největším hříchem je, do tohoto instinktivního procesu zasahovat.
Anna Kohutová
Jsem porodní bába a průvodkyně ženám na jejich cestě za radostným porodem. Mým velkým přáním je, aby ženy poznaly radost z porodu a děti byly láskypně vítány na tento svět. Můj příběh si přečtěte zde>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.