Vědomostmi a zkušenostmi nabitý eBook:

50+10 mýtů o kojení, aneb jak kojit přirozeně

Chcete své dítě kojit přirozeně, s radostí,  láskou, klidem a důvěrou? Chcete zbourat mýty, které kojení poškozují? Pak jste tu správně! 

50+10 mýtů o kojení aneb jak kojit přirozeně
Anna Kohutová

Kojení a mýty

Bohužel, dnešní doba je plná mýtů, poškozujících rádců, kteří činí rodičovství velmi vyčerpávajícím. A přitom stačí si uvědomit, že to co děláme z lásky k sobě a svým dětem, je dostačující. Nemusíme být dokonalí, stačí jen naslouchat svému srdci a moudrosti dětí a mateřství se stane láskyplným.

Jako  porodní asistentka a laktační  poradkyně navštěvuji ženy, které si mne přivolají k  problémům s kojením. Všechny ženy mají jeden společný problém. Nerozumí, co jim dítě svým pláčem sděluje a jako časté příčiny nespokojenosti dítěte uvádí nedokonalé prsy, slabé mléko, nevýživné mléko, řídké mléko... Bohužel, se často setkávají s mýty, které jim vezmou důvěru ve své tělo a dítě a pokud se jim nedostane podpora, kojení ukončují. Kojení je ale pro dítě i matku mnohem víc než přísun potravy.

PROČ JSEM SE ROZHODLA NAPSAT TENTO EBOOK?

Kojení je dlouhodobý láskyplný vztah mezi matkou a dítětem. A to byl důvod, proč jsem sepsala všechny mýty, se kterými jsem se setkala ve své praxi. Chtěla bych tím podpořit co nejvíce žen v jejich přirozenou schopnost KOJIT SVÉ DÍTĚ.

  • S prvními mýty spojenými s kojením jsem se setkala, coby matka.
    Své první dítě jsem kojila 4 měsíce. Uvěřila jsem tomu, že mé prsy nejsou stvořené ke kojení. Špatný tvar bradavek a hladové mléko - mýty, které  mi vzaly naději kojit své dítě.
  • U dalších dvou dětí už jsem si kojení nenechala nikým a ničím vzít.
    Našla jsem svou ztracenou sebedůvěru a tu bych chtěla přenést směrem k vám. Kojení pro mne znamenalo mnohem víc, než krmit své dítě. Milovala jsem chvíle, kdy jsem byla nejvíce napojena na mé děti a ony na mne. Byly to chvíle, kdy se čas zastavil. Chvíle klidu, lásky, radosti, důvěry a bezpečí.
  • Chtěla bych vám předat své osobní i profesní zkušenosti, naději a víru v to, že dokážete své dítě kojit.
    Vaše tělo, prsy a mléko v nich jsou stvořené ke kojení. Pro vaše dítě není kojení jen přísun potravy. Kojením a sáním z prsu dítě uspokojuje své existenční potřeby, mezi něchž patří blízkost matky, bezpečí, léčení, důvěra, uklidnění, usínání, podpora.

Ideálním začátkem kojení je samopřisátí po porodu

Pokud k samopřisátí dítěte po porodu nedojde, pak je často nutné matce dodat důvěru ve svou přirozenou schopnost kojit.

MÉ KLIENTKY A KOJENÍ

Jana Tolaszová

Co pro mě znamená kojení ? To nejvíc, co pro své dítě, pro sebe - pro nás mohu udělat. Miluji ty jeho ručičky, které mi jezdí po tváří. Oči, které si mě prohlíží a upřeně se na mě dívají. Úsměv, který v něm vyvolám, když se nad ním rozplývám, i to roztomilé povídání s "plnou" pusinkou". Miluju ty chvíle ... milujeme je oba.
Kontakt - pouto - poznávání - láska - potřeba - to vše je pro mě kojení.

Veronika s Jiříčkem

Aničko, stále kojíme  mé děťátko, má 27 měsíců a druhé je v bříšku, už se těším na tandemové kojení. Budu se opakovat, ale děkuji  ti, Aničko, za počáteční podporu v kojení, už to vypadalo všelijak a díky Tobě se vše rozjelo jak má, jsem  Ti vděčná.

Michaela Ružovičová

Už víc jak 5 měsíců kojím svou druhou dceru. Miluji tyhle chvíle a jsem za ně neskutečně ráda. Z maličké části mě mrzí, že Leuška nebyla kojena, že vím že stačilo tak málo, ale stalo se. Obě dcery ale miluji stejně. Vaše podpora, síla a informace ze mě udělala sebevědomého člověka, který věří svým dětem a v sama sobě. Díky tomu jsem se k mateřství a kojení postavila s úplně jiným postojem. Děkuji!

CO VŠE V EBOOKU NAJDETE

Mýty o kojení

Poradím vám, jak zbořit mýty, které berou matkám pocit sebevědomí a důvěru ve vlastní tělo a dítě.

Přirozené kojení

Dozvíte se, co je přirozené kojení, popíšeme si samopřisátí po porodu a co když k samopřisátí nedojde.

Kojící lékárnička

Součástí eBooku je Kojící lékárnička, kde naleznete první pomoc při případných potížích.

10 kroků a afirmací k porodu

BONUS PRO VÁS
Jak se přiblížit k radostnému porodu?
Zdravé těhotenství je vnitřní práce sama se sebou a svým dítětem. Těhotenství je duchovní proměna ženy v matku. Pokuste se zbourat mýty, které jsou těhotenstvím a porodem opředeny a nalezněte v sobě vrozenou schopnost porodit své dítě radostně a vědomě.

ODBORNICE NA KOJENÍ

Co o eBooku napsaly odbornice na laktační poradenství?

Sepsat seznam mýtů o kojení je v našich končinách poměrně nadlidský úkol, jako laktační poradkyně se denně setkávám s naprosto neuvěřitelnými nesmysly, kterým často věří i odborníci. Občas se stačí jen zamyslet selským rozumem, jindy je k jejich vyvrácení třeba ponořit se do víru databází a vyhledat studie, kterých je k dispozici nespočet. Při čtení E-BOOKU se pousmějete nad vyvrácenými mýty, třeba že si kojící žena může jít zaběhat, aniž by se vrátila s utlučeným máslem v prsech. Dozvíte se i užitečné informace, co je ke kojení důležité, jak vypadá správné přisátí, jak poznat že dítě pije mléko a spoustu dalšího. Mateřské mléko s oblibou nazývám „tekutá láska“, neboť kojení není jenom o zasycení dítěte, jde o pokračování vztahu dvou osobností. Doporučuji k přečtení všem ženám, kterým kojení není lhostejné a chtějí mít v ruce skutečné argumenty. Děkuji, Aničko, za možnost být svědkem zrození této báječné publikace a doufám, že od základu otřese zažitými mýty, ať už jsou nám k smíchu, nebo spíš k pláči.
Mgr. Romana KarczmarczykLaktační poradkyně MAMILY, dětská sestra
Tento ebook je úžasný! Každá žena v něm najde krásně sepsané důležité informace, rady a návody, jak využít svůj dar kojit dítě, který je daný od přírody všem ženám. Moje kolegyně Anička Kohutová v něm také sepsala nejčastější mýty, které se o kojení šíří. Společně doufáme, že jim bude věřit čím dál méně žen a zdravotníků a přestanou se jimi řídit a předávat je dál. Kojení je dar, na který má právo každá žena a každé dítě. Já tomuto skvělému ebooku přeji, aby se šířil alespoň stejně rychle, jako mýty o kojení v něm sepsané. Ale aby na rozdíl od nich, poskytl ženám podporu a správné informace, aby mohly s radostí a bez obtíží kojit svoje děti.
Dis. Veronika BednářováPorodní asistentka ve společnosti porodní centrum Tara, www.tvujporod.cz
Anička mne požádala o odbornou konzultaci obsahu jejího eBooku o kojení. Má velmi specificky nádherný styl psaní - odborně, citlivě, mile,prostě dar srozumitelného a čtivého psaní. Je to opravdu jedna velká radost to číst. Je za tím cítit dlouholetá praxe, láska k práci, láska k lidem, k dětem, je to tak naprosto přirozené a láskyplné...Kéž by bylo takových lidí více. Vždy, když si čtu něco o kojení nebo obecně něco k péči o děti, porodům, tak mnou začne dříve či později cloumat bezmocný vztek nad těmi blbostmi. Její psaní je doslova pohlazení po duši, kterému se nedá nic vytknout.
Mgr. Jiřina Mrázkoválaktační poradkyně, www.kojeni.net