RITUÁLY

 Umět se zastavit, oslavit, přijmout a odevzdat.

Provádím jak předporodní rituály, tak rituály poporodní.

Předporodní rituál je oslavou těhotenství a požehnáním k porodu. Během rituálu v sobě naleznete sílu a víru ve schopnost svého těla porodit vědomě, rozpustíte obavy a strachy. Oslavíte svou cestu ženy v MATKU.

Poporodní rituál je pak jakýmsi uzavřením porodu či předčasné ztráty. Více o poporodním rituálu dále v textu.

POPORODNÍ RITUÁL

Z tradice latinskoamerických porodních asistentek vychází nesmírně krásná a jemná technika, dodávající ženám po porodu sílu i relaxaci. Jedná se o velmi jemnou, ale při tom intenzivní relaxaci, která pomáhá ženě po porodu „uzavřít“ své tělo na mnoha rovinách – fyzicky, psychicky, duchovně i energeticky, a načerpat energii i sílu. Ač je porod nádhernou událostí v životě ženy, může být současně velmi intenzivní, náročný a vyčerpávající. Je vyvrcholením doby, kdy maminka nosila své dítě pod srdcem a vyživovala ho svým tělem i duší.

Rituál je pojmenován podle tradičního ručně tkaného šátku latinskoamerické oblasti, který se jmenuje právě rebozo, a který slouží k mnoha účelům od podpory těhotného bříška, přes polohování u porodu až k nošení dítěte. „Zavírání kostí“ se provádí jako oslava a uctívání mateřství, završení procesu zrození nového života i matky, a vytváří pro maminku a její novorozené miminko velmi příznivé, jemné a bezpečné prostředí. 

V jihoamerické tradici se věří, že žena při porodu otvírá nejen své tělo a kosti, ale také svou duchovní bránu pro zrození nového života. Tvrdí se zde, že se žena pohybuje na hranici mezi světy. Tento rituál se tedy prováděl za účelem toho, aby se žena po porodu opět uzavřela jak tělesně, tak duchovně, aby se mohl její duch navrátit zpět do jejího těla. Zpravidla se rituál provádí na konci šestinedělí, ale má význam i mnoho let po prožitém porodu.

A jaké může mít účinky, s čím může pomoci? Při jakémkoli vyčerpání kdykoli po porodu, s fyzickým uzavřením těla ženy po porodu, kdy jsou její pánevní kosti staženy do původní polohy, se zavinováním dělohy, s energetickým uzavřením ženy po porodu, se znovunabytím psychické i fyzické stability, k hluboké relaxaci, uvolnění, vstřebání zážitků a energií těhotenství a porodu jako obřadní ukončení těhotenství a porodu, po náročném nebo traumatickém porodu, po porodu císařským řezem, po potratu posiluje vědomí ženství a sebe sama, osobní celistvost.

V případě vašeho zájmu o RITUÁL mne kontaktujte: