eBook 50+10 mýtů o kojení, 

aneb jak kojit přirozeně

Sleva o 100 Kč

Chcete své dítě kojit přirozeně, s radostí,  láskou, klidem a důvěrou?

Chcete zbourat mýty, které kojení poškozují?

 

Bohužel, dnešní doba je plná mýtů, poškozujících rádců, kteří činí rodičovství velmi vyčerpávajícím. A přitom stačí si uvědomit, že to co děláme z lásky k sobě a svým dětem, je dostačující. Nemusíme být dokonalí, stačí jen naslouchat svému srdci a moudrosti dětí a mateřství se stane láskyplným.

PROČ JSEM SE ROZHODLA NAPSAT TENTO EBOOK ?

S prvními mýty spojenými s kojením jsem se setkala, coby matka. Své první dítě jsem kojila 4 měsíce. Uvěřila jsem tomu, že mé prsy nejsou stvořené ke kojení. Špatný tvar bradavek a hladové mléko - mýty, které  mi vzaly naději kojit své dítě.

U dalších dvou dětí už jsem si kojení nenechala nikým a ničím vzít. Našla jsem svou ztracenou sebedůvěru a tu bych chtěla přenést směrem k vám. Kojení pro mne znamenalo mnohem víc, než krmit své dítě. Milovala jsem chvíle, kdy jsem byla nejvíce napojena na mé děti a ony na mne. Byly to chvíle, kdy se čas zastavil. Chvíle klidu, lásky, radosti, důvěry a bezpečí.

Chtěla bych vám předat své osobní i profesní zkušenosti, naději a víru v to, že dokážete své dítě kojit. Vaše tělo, prsy a mléko v nich jsou stvořené ke kojení. Pro vaše dítě není kojení jen přísun potravy. Kojením a sáním z prsu dítě uspokojuje své existenční potřeby, mezi něchž patří blízkost matky, bezpečí, léčení, důvěra, uklidnění, usínání, podpora.

DÁREK PRO VÁS - VIDEOKURZ ŠÁTKOVÁNÍ

Ideálním začátkem kojení je samopřisátí po porodu

Pokud k samopřisátí dítěte po porodu nedojde, pak je často nutné matce dodat důvěru ve svou přirozenou schopnost kojit

Aničko, stále kojíme  mé děťátko, má 27 měsíců a druhé je v bříšku, už se těším na tandemové kojení. Budu se opakovat, ale děkuji  ti, Aničko, za počáteční podporu v kojení, už to vypadalo všelijak a díky Tobě se vše rozjelo jak má, jsem  Ti vděčná.

Veronika s Jiříčkem

Jako  porodní asistentka a laktační  poradkyně navštěvuji ženy, které si mne přivolají k  problémům s kojením. Všechny ženy mají jeden společný problém. Nerozumí, co jim dítě svým pláčem sděluje a jako časté příčiny nespokojenosti dítěte uvádí nedokonalé prsy, slabé mléko, nevýživné mléko, řídké mléko...

 

Bohužel, se často setkávají s mýty, které jim vezmou důvěru ve své tělo a dítě a pokud se jim nedostane podpora, kojení ukončují. Kojení je ale pro dítě i matku mnohem víc než přísun potravy.

 

Kojení je dlouhodobý láskyplný vztah mezi matkou a dítětem. A to byl důvod, proč jsem sepsala všechny mýty, se kterými jsem se setkala ve své praxi. Chtěla bych tím podpořit co nejvíce žen v jejich přirozenou schopnost KOJIT SVÉ DÍTĚ.

 

Co pro mě znamená kojení ? To nejvíc, co pro své dítě, pro sebe - pro nás mohu udělat. Miluji ty jeho ručičky, které mi jezdí po tváří. Oči, které si mě prohlíží a upřeně se na mě dívají. Úsměv, který v něm vyvolám, když se nad ním rozplývám, i to roztomilé povídání s "plnou" pusinkou". Miluju ty chvíle ... milujeme je oba.

Kontakt - pouto - poznávání - láska - potřeba - to vše je pro mě kojení ❤

Jana Tolaszová

  • CO JE PŘIROZENÉ KOJENÍ
  • SAMOPŘISÁTÍ PO PORODU
  • CO KDYŽ K SAMOPŘISÁTÍ NEDOJDE
  • 60 MÝTŮ O KOJENÍ 
  • KOJÍCÍ LÉKÁRNIČKA
  • KOJÍCÍ PŘÍBĚHY

 

VIDEOKURZ, JAK SVÉ DÍTĚ NAVÁZAT DO ŠÁTKU S MONIKOU ŽÍDKOVOU

Mgr. Monika Žídková - kontaktní máma, lektorka jógy, aromaterapeutka, lektorka vázání dětí do šátku, zakladatelka e-shopu Matička země

Cena za mé dlouholeté zkušenosti v laktačním poradenství, které vám ráda předám je 499,-

Už víc jak 5 měsíců kojím svou druhou dceru. Miluji tyhle chvíle a jsem za ně neskutečně ráda. Z maličké části mě mrzí, že Leuška nebyla kojena, že vím že stačilo tak málo, ale stalo se. Obě dcery ale miluji stejně. Vaše podpora, síla a informace ze mě udělala sebevědomého člověka, který věří svým dětem a v sama sobě. Díky tomu jsem se k mateřství a kojení postavila s úplně jiným postojem. Děkuji, Michaela Ružovičová.

 

Co o eBooku napsaly odbornice na laktační poradenství?

Sepsat seznam mýtů o kojení je v našich končinách poměrně nadlidský úkol, jako laktační poradkyně se denně setkávám s naprosto neuvěřitelnými nesmysly, kterým často věří i odborníci. Občas se stačí jen zamyslet selským rozumem, jindy je k jejich vyvrácení třeba ponořit se do víru databází a vyhledat studie, kterých je k dispozici nespočet. Při čtení E-BOOKU se pousmějete nad vyvrácenými mýty, třeba že si kojící žena může jít zaběhat, aniž by se vrátila s utlučeným máslem v prsech. Dozvíte se i užitečné informace, co je ke kojení důležité, jak vypadá správné přisátí, jak poznat že dítě pije mléko a spoustu dalšího. Mateřské mléko s oblibou nazývám „tekutá láska“, neboť kojení není jenom o zasycení dítěte, jde o pokračování vztahu dvou osobností. Doporučuji k přečtení všem ženám, kterým kojení není lhostejné a chtějí mít v ruce skutečné argumenty. Děkuji, Aničko, za možnost být svědkem zrození této báječné publikace a doufám, že od základu otřese zažitými mýty, ať už jsou nám k smíchu, nebo spíš k pláči.
Mgr. ROMANA KARCZMARCZYKLAKTAČNÍ PORADKYNĚ MAMILY, DĚTSKÁ SESTRA
Tento ebook je úžasný! Každá žena v něm najde krásně sepsané důležité informace, rady a návody, jak využít svůj dar kojit dítě, který je daný od přírody všem ženám. Moje kolegyně Anička Kohutová v něm také sepsala nejčastější mýty, které se o kojení šíří. Společně doufáme, že jim bude věřit čím dál méně žen a zdravotníků a přestanou se jimi řídit a předávat je dál. Kojení je dar, na který má právo každá žena a každé dítě. Já tomuto skvělému ebooku přeji, aby se šířil alespoň stejně rychle, jako mýty o kojení v něm sepsané. Ale aby na rozdíl od nich, poskytl ženám podporu a správné informace, aby mohly s radostí a bez obtíží kojit svoje děti.
Dis. Veronika Bednářová - porodní asistentka ve společnosti porodní centrum Tara, www.tvujporod.cz
Anička mne požádala o odbornou konzultaci obsahu jejího eBooku o kojení. Má velmi specificky nádherný styl psaní - odborně, citlivě, mile,prostě dar srozumitelného a čtivého psaní. Je to opravdu jedna velká radost to číst. Je za tím cítit dlouholetá praxe, láska k práci, láska k lidem, k dětem, je to tak naprosto přirozené a láskyplné...Kéž by bylo takových lidí více. Vždy, když si čtu něco o kojení nebo obecně něco k péči o děti, porodům, tak mnou začne dříve či pozděj cloumat bezmocný vztek nad těmi blbostmi. Její psaní je doslova pohlazení po duši, kterému se nedá nic vytknout.
Mgr. Jiřina Mrázkoválaktační poradkyně, www.kojeni.net

Poradím vám, jak zbořit mýty, které berou matkám pocit sebevědomí a důvěru ve vlastní tělo a dítě. Součástí eBooku je Kojící lékárnička, kde naleznete první pomoc při případných potížích. A aby toho nebylo málo, nechala jsem pro vás natočit video, díky němuž se naučíte vázat své dítě do šátku, aby na vašem těle mohlo zažívat pocity bezpečí.