Zavinování dělohy v těhotenství

Zavinování v těhotenství je možné od 2. trimestru, a to pomocí speciálního zavinovacího šátku, který má důležitou podpůrnou roli. Pomocí úvazu se harmonizují vazy a svaly, které jsou těhotenstvím zatíženy. Samotný úvaz také odlehčuje těhotné bříško, pomáhá centralizovat dítě do porodních cest a zmírňuje možné potíže s diastázou a přetížením pánevního dna. Zavinutí poskytuje také pocit ochrany a tepla.

Úvaz je vhodný při bolestech pánve, zad, kosti křížové, stydké kosti, při symfyzeolýze, pomáhá dítě vyosit se v děloze vůči pánvi, pokud je např.v nevýhodné pozici. Jeho velký význam spočívá v odlehčení vlastní tíhy těhotné dělohy. 

 Šátek by měl být z pevné tkaniny, ideálně bavlny, lnu, délky minimálně 3 – 3,5 metru a šíře cca 45 cm. Úvazů je možných samozřejmě více, na videu vidíte dva nejjednodušší, které si každá žena může sama bez pomoci uvázat.

Ať se vám bříško krásně nosí...

Anna Kohutová
Jsem porodní bába a průvodkyně ženám na jejich cestě za radostným porodem. Mým velkým přáním je, aby ženy poznaly radost z porodu a děti byly láskypně vítány na tento svět. Můj příběh si přečtěte zde>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.