Milá Aničko,…..

Chci ti moc poděkovat za tvou úžasnou práci, za to že jsi a že se v tomto světě nevzdáváš jít touto úžasnou cestou. Čtu si každý tvůj příspěvek a mám z nich obrovskou radost. Přeji každé ženě, aby si to mohly alespoň přečíst, ale nejraději bych byla, aby každá žena mohla prožít to, co jsem mohla zakusit i já. Už dávno před početím mého čtvrtého děťátka jsem věděla, že ho chci porodit jinak. A jsem moc vděčná, že jsem se mohla opřít o tebe. Že jsem si ustála své přesvědčení před svým mužem, který byl od počátku do konce proti.
Jedinou ,,podmínku“ jsem nemohla porušit, porodit v nemocnici a za to ti chci taky poděkovat, že jsi mě tam doprovodila. Není to tam vůbec ideální prostředí, ale je dobře, že se tam mohou narodit děti s tvou pomocí, protože jen tak se do budoucna může změnit tak kostnatý postoj lékařů.
Moc se mi líbila tvá spolupráce s porodní asistentkou..a moc mě mrzelo, že tě vnímají jako dulu a ne právoplatnou porodní asistentku.
Strach k porodu nepatří a v nemocnici jsem ho vždy cítila. Oni se bojí a strach přenesou na nás rodící ženy.
Je to smutné…..
S tebou jsem strach neměla. A i když jsem neměla porodní plán, jak se divili, byla jsem si jistá, že jsem v nejlepších rukou. I když jsme spolu téměř nemluvily, cítila jsem se v bezpečí a silná.
Nejdůležitější pro mě také byly chvíle, kdy mě chtěl personál přesvědčit o tom, že něco musím..zbytečně..a já si v těch chvílích nebyla jistá, zda opravdu musím poslechnout jejich rady, vždy jsem je poslechla..ale tentokrát jsem cítila oporu v tobě a věřila jsem tobě a ne lékařům, kteří mě vždy zklamali.
Můj porodní příběh není plný emocí, tak jak o nich píšeš, ale pro pro měl tento porod velký smysl, osvobodil mě od strachů a naučil mě věřit si, věřit děťáku..
Jsem věřící, vždy jsem šla rodit s tím, že jsem věřila, že vše dobře dopadne a věřila jsem lékařům a oni mě zradili. Ztratili mou důvěru úplně u třetího porodu. A tak jsem moc šťastná, že jsem našla v tobě toho anděla, který mě uzdravil a vyvedl z temnoty strachu a obav. Už mohu říct, že porod je nejkrásnější zážitek. Děkuji Bohu, že mi tě poslal do cesty a děkuji tobě, Aničko, že jsi a že se s takovou láskou staráš o nás ženy.
Jsi opravdový anděl😊
Zuzana
Anna Kohutová
Jsem porodní bába a průvodkyně ženám na jejich cestě za radostným porodem. Mým velkým přáním je, aby ženy poznaly radost z porodu a děti byly láskypně vítány na tento svět. Můj příběh si přečtěte zde>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.