Porod je tím nejdůležitějším životním mezníkem. U porodu se nerodí jen dítě, ale také matka, otec, celá RODINA . Porod je jedinečný okamžik. Je jedinečný pro dítě, které přichází na svět a je jedinečný pro matku, která dává dítěti život. To, jakým způsobem porod proběhne, se promítá do pozdějšího vztahu matky a dítěte. Promítá se dokonce i do vztahu ženy k sobě samotné. Porod je přirozená ženská schopnost a přirozeným právem ženy je být o této schopnosti informována.

 

Tato 5 týdenní nebo rozšířená 8 týdenní prožitková příprava k porodu a mateřství Vás co nejlépe připraví k porodu, nejedná se o klasický předporodní kurz. Zbavíte se případného strachu, napojíte se pomocí prenatální komunikace na své děťátko a budete se na jeho narození těšit. Získáte důležité sebevědomí, že porod zvládnete .Pomocí speciálních relaxačních technik, které se na kurzu naučíte, se dokážete u svého porodu zcela uvolnit. Porod se odehrává v hlavě rodící ženy, proto je nesmírně důležitý mentální trénink a uvolnění , které si ve své mysli nastavíte.Připravte se na tento nejdůležitější mezník ve Vašem životě.

Během těhotenského cvičení posílíte všechny svalové partie, které jsou těhotenstvím zatěžovány, rostoucí bříško klade velké nároky na matčino tělo. Posílíme záda, uvolníme kyčelní klouby, naučíte se správnému dýchání, které je nezbytné pro zdárný průběh porodu. Zkusíte si relaxační a masážní techniky. U cvičení se vám vyplaví endorfiny:). Cvičíme s overbally, na velkých gymnastických míčích, pilates, gravidjóga, v závěru cvičení se naučíte speciální těhotenskou relaxaci.

Během přednášek se připravíte mentálně k porodu a ke zrození Vašeho děťátka.Přípravou Vás provede, Anna Kohutová, porodní asistentka, propagátorka vědomého porodu a raného kontaktu- bondingu.